Labor

A komplexum működtetéséhez szükséges feladatok mellett, a Nyíregyházi Egyetemmel, a Kecskeméti Kertészeti Főiskolával és a gombatermesztésben neves hazai szakemberekkel közös kutatási tevékenységet folytató bázis laborral és kísérleti termesztő házakkal.
Tevékenységei:
termesztéstechnológia fejlesztése, tökéletesítése; a termesztésben használt szubsztrát (komposzt) összetételének tökéletesítése; új technológiák átültetése a nagyüzemi termesztésbe; termesztésbe vont gombatörzsek továbbfejlesztése; új gombafajták termesztésbe vonása; gyógy-gombákból táplálék kiegészítők kifejlesztése
A kutatások gyakorlati tesztelésére, a laboratóriumi kísérletek nagyüzemi méretben való kipróbálására épülő üzemi méretű termesztő házak a kutatási célú felhasználás mellett helyt adnak az integrációban résztvevők gyakorlati képzésének helyszíneként.
fungariabio

Magyarország a laskagomba intenzív termesztésében úttörő szerepet töltött be az 1970-es évektől. Neves magyar kutatók egy csoportja (Heltay Imre, Véssey Ede, Tóth Ernő és Tóth László) dolgozta ki azt az intenzív, nagyüzemi keretek között megvalósítható termesztési technológiát, mely alapját képezi azoknak az eljárásoknak, melyeket ma az egész világon alkalmaznak. Magyar kutatók nevéhez fűződik annak a hibrid törzsnek (HK35) kifejlesztése is, amely a legnépszerűbb, jelenleg világszerte termesztésbe vont nagy hozamú hibridek alapja. A korábban kifejlesztett nagyüzemi termelési módszereket és a legújabb technológiai vívmányokat ötvözve a Fungaria Bio ZRt. egy korszerű, környezetbarát termesztési rendszert alakított ki.

© Copyright 2016 FungariaBio - All Rights Reserved